تبلیغات
رشحات - من و بیداری اسلامی ، ثم تتفکروا
1390/03/21  21:36    ویرایش: 1390/03/21 21:47
نوع مطلب: بیداری اسلامی ،

بسم الله

یکی بود و یکی نبود

قصه ما و بیداری اسلامی مال امروز و دیروز و پس پریروز نیست بلکن این قصه سر دراز دارد...

چند وقت پیش که با دوستان شروع کردیم برای صحیفه خوانی اول پیام قطعنامه را گذاشتیم وسط دیدیم، ای بابا تنها چیزی که به این پیام نمی خوره قبول قطعنامه است.

به قول دوستان حاج آقای خمینی اصلا یه چیز دیگه میگن فقط دنبال یه بهونه بودن.

 که خدا بیامرزه بابای قطعنامه را که باعث و بانی خیر شده امام حرفشون بزنند.

دیدیم هنوز شروع نشده امام آمپر چسبوندن که :

آل سعود با كشتن میهمانان خدا و به خاك و خون كشیدن بهترین بندگان حق نه تنها حرم را، كه جهان اسلام را آلوده به خون شهیدان نمود و مسلمانان و آزادگان را عزادار ساخت.

دیدیم که امام بنده خدا همین جوری دارند تخت گاز میرند جلو، یک کم دیگه که گذشت باز چشمامون گرد شد که:

آنها مى دانند كه امروز حرم، حرم است اما نه براى ناس، كه براى امریكا! و كسى كه به امریكا لبیك نگوید و به خداى كعبه رو آورد سزاوار انتقام خواهد شد.

انتقام از زائرانى كه همه ذرات وجود و همه حركات و سكنات انقلابشان مناسك ابراهیم را زنده كرده است، و حقیقتا مى رود تا فضاى كشور و زندگى خویش را با آواى دلنشین لبیك،اللهم لبیك معطر سازد.

آرى، در منطق استكبار جهانى هر كه بخواهد برائت از كفر و شرك را پیاده كند متهم به شرك خواهد شد، و مفتیها و مفتى زادگان این نوادگان بلعم باعوراها، به قتل و كفر او حكم خواهند داد.

بالاخره در تاریخ اسلام مى بایست آن شمشیر كفر و نفاقى كه در لباس دروغین احرام یزیدیان و جیره خواران بنى امیه - علیهم لعنةاللّه - براى نابودى و قتل بهترین فرزندان راستین پیامبر اسلام، یعنى حضرت ابى عبداللّه الحسین - علیه السلام - و یاوران با وفاى او، پنهان شده بود مجددا از لباس همان میراث خواران بنی سفیان به درآید و گلوى پاك و مطهر یاوران حسین - علیه السلام - را در آن هواى گرم، در كربلاى حجاز و در قتلگاه حرم، پاره كند، و همان اتهاماتى را كه یزیدیان به فرزندان راستین اسلام زدند و آنان را خارجى و ملحد و مشرك و مهدورالدم معرفى كردند، درست همان را به رهروان راه آنان وارد آورند، كه انشاءاللّه ما اندوه دلمان را در وقت مناسب با انتقام از امریكا و آل سعود برطرف خواهیم ساخت و داغ و حسرت حلاوت این جنایت بزرگ را بر دلشان خواهیم نهاد، و با برپایى جشن پیروزى حق بر جنود كفر و نفاق و آزادى كعبه از دست نااهلان و نامحرمان به مسجدالحرام وارد خواهیم شد.

خلاصه همین جوری داشتیم میرفتیم جلو که دوباره به یه نتیجه قدیمی رسیدیم .اونم اینکه امام اصلا کاری به من و شما و این مملکت نداره و این خیلی نامردی و کوته بینی است که کسی بخواد انقلاب را در یک چارچوب مرزی و ملی تعریف کند ، به قول آقا رضا امیرخانی تو کتاب داستان سیستان "مومن در هیچ چارچوبی نمی گنجد" اونم چه مومنی مثل آقا روح الله.

یه چند تا عبارت دیگه هم از قطعنامه بگم که دیگه کاملا میخکوب بشین :

مبارزه با رفاه طلبی سازگار نیست، و آنها كه تصور می كنند مبارزه در راه استقلال و آزادی مستضعفین و محرومان جهان با سرمایه داری و رفاه طلبی منافات ندارد با الفبای مبارزه بیگانه اند

(ادبیات داری ! امام  دارند تو فضای جهانی نقشه را ترسیم میکنند)

این ملتها و آیندگان هستند كه به راه شهیدان اقتدا خواهند نمود و همین تربت پاك شهیدان است كه تا قیامت مزار عاشقان و عارفان و دلسوختگان و دارالشفای آزادگان خواهد بود

(کلید حل مشکلات از نظر حضرت روح الله اقتدا به راه شهیدان است)

اگربندبند استخوانهایمان راجدا سازند، اگرسرمان رابالای دار برند،اگر زنده زنده درشعله های آتشمان بسوزانند، اگر زن وفرزندان وهستیمان رادرجلوی دیدگانمان به اسارت وغارت برند،هرگز اماننامه كفر وشرك راامضا نمی كنیم

(این هم که دیگه تیر خلاص برای راحت طلبان و ...)

مطالعه صحیفه تمام شد که دیدیم یواش یواش داره یه شلوغی هایی تو تونس و مصر و بعضی کشور ها شروع میشه.

اول یک کم وایستادیم ببینیم چی میشه ، اصلا کی به کیه ، کیا حمایت میکنند ، کیا رد میکنند،

همین جوری تو گیجی بودیم که دیدیم نه بابا شوخی شوخی داره جدی میشه.

مردم هرشب میاین تو میدون های اصلی شهر تازه پایگاه زده اند تو میدان التحریر و ...

 

سرتون درد نیارم ما تا اومدیم به خودمان بجنبیم دیدیم موج بیداری کشورها را داره یکی یکی میگیره و میاد جلو.

تونس ، مصر ،لیبی ، بحرین، یمن و ... ما مونده بودیم که حالا که همه یه تکونی به خودشان دادن ما باید چیکار کنیم که یه دفعه خدا یه سخنرانی از حاج آقاپناهیان انداخت جلوی پامون.

در ضمن بگم که حضرت آقا هم نظر ما را در مورد حرفهای آقا روح الله تایید کردن ، این هم خودش نکته مهمی بود که آقا گفته بودن:

این غیر از دخالت در امور كشورهاست امام، نهضت را جهانى میدانست و این انقلاب را متعلق به همه‌ى ملتهاى مسلمان، بلكه غیر مسلمان معرفى میكرد. امام از این ابائى نداشت. این غیر از دخالت در امور كشورهاست، كه ما نمیكنیم؛ این غیر از صادر كردن انقلاب به سبك استعمارگران دیروز است، كه ما این كار را نمیكنیم، اهلش نیستیم؛ این معنایش این است كه بوى خوش این پدیده‌ى رحمانى باید در دنیا پراكنده شود، ملتها بفهمند كه وظیفه‌شان چیست، ملتهاى مسلمان بدانند كه هویتشان چگونه است و كجاست. (بیانات در مراسم سالگرد رحلت امام 14/3/89)

یکی از حاج آقا پرسیده بود که الان تو این وضعیت وظیفه ما چیه؟؟

حاج آقا هم گفته بودن :

كارهای زیادی هست كه نمی‌توانیم انجام بدهیم. اما كاری كه ما می‌توانیم انجام بدهیم و باید به‌عنوان یك نهضت فراگیر در آید این است كه: «امروز شاه‌راهی به نام اینترنت در مقابل ما گشوده است که از طریق آن می‌توانیم با اطلاع رسانی و روشنگری، پیام‌های مفید و مناسبی را به سمع و نظر مردم مظلوم منطقه اعم از مصر، تونس، لیبی، بحرین و حتی مظلومین اروپایی و آمریکایی برسانیم.»

وظیفه‌ی همه‌ی ما روشنگری است

وظیفه‌ی تك تك ما اینست كه پیام بفرستیم برای مردم بحرین و سایر کشورها و آنها را تهییج کنیم و با ذکر وعده‌های الهی به آنها دل‌گرمی بدهیم که: « مقاومت كنید، هیچ قطره‌ی خونی بی‌اثر نخواهد بود.» و این را خدا فرموده‌ است: « وَ الَّذینَ قُتِلُوا فی‏ سَبیلِ اللَّهِ فَلَنْ یُضِلَّ أَعْمالَهُمْ» (سوره محمد/4) كسانی كه در راه خدا به قتل می‌رسند اثر اعمال آنها تباه نخواهد شد.

من تصور می‌كنم وظیفه‌ی ما اینست كه بخشی از وقتمان را در هر روز به این امر مهم اختصاص دهیم. از درس و خواب و خوراك و كارمان بزنیم و به کار پیام رسانی‌ بپردازیم و از این طریق به آنها انرژی بدهیم. من حتی دیده‌ام کسانی را که از طریق اینترنت شیعه شده‌اند. چند سال قبل از این چند جوان اردنی را در مراسم حج دیدم که در آن فضای خفقان، از طریق اینترنت به جمع شیعیان پیوسته بودند.

ما را میگی همین جوری موندیم، خب حاجی راست میگفت دیگه ، ما که صبح تا شب ، شب تا صبح ، وسط کلاسها ، تو خونه، تو تالار مطالعه هر جایی که میریم یه جوری خودمون میرسونیم به اینترنت پس حداقل یه کار مفیدی انجام بدیم.

خدا را چی دیدی شاید همین کارها اون دنیا دستمون را گرفت.

هرچی باشه تعارف کع نداریم الان موقعیت جنگ فیزیکی ما با اون طرف که امکان پذیر نیست تازه اگز هم باشه خدایی چندتامون حاضریم بریم.

راستی حاجی آخر حرفهاشون هم همین گفته بودن:

سفارش امیرالمومنین(ع) به امام حسن (ع) و امام حسین (ع) در لحظات آخر حیات مقدسشان این بود: "كُونَا لِلظَّالِمِ خَصْماً وَ لِلْمَظْلُومِ عَوْناً" (نهج البلاغه) "سفارش‌تان می‌كنم؛ خصم ظالم باشید و كمك مظلوم"

ما امروز قومی هستیم كه فراغت و فرصت داریم و می‌توانیم مظلومان عالم را دفاع كنیم. اگر به شما اجازه می‌دادند بروید در خیابانهای بحرین از مردم بحرین بدون اسلحه دفاع كنید، بی‌شك بسیاری از شما حركت می‌رفتید، ولی به شما عرض كنم "این روشنگری اثرش بیشتر از این است كه كنار مردم بحرین حضور فیزیكی داشته باشید و بخواهید از جان آنها دفاع بكنید."

** این هم لینک سخنرانی حاج آقا برای دوستان (+)

به کر افتادیم که یه وبلاگ نیمچه انگلیسی بزنیم که شاید یه سنگر کوچولو هم تو این خاکریز راه انداخته باشیم.

بالاخره هرچی نباشه یه سنگر هم یه سنگره

به هر بدبختی بود ، به این رو بزن ، به اون رو بزن شروع کردیم مطلب گذاشتن.

هم تقویت زبان بود هم دلمون خوش بود که داریم برای بیداری اسلامی کار میکنیم ولی وقتی به هرکدوم از بچه ها میگفتیم چند تا حالت برامون رخ میداد.

یه طیفی که اصلا با این سوسول بازیها حال نمی کردن ، کلا توفضای لباس خاکی و کلاش  و... بودن .حالا هی بیا بگو که باباجان هرچیزی یه مقدماتی داره حالا که نمیتونیم بریم بیاین حداقل یه مطلب بذارین.

یه طیف دیگه همش گیر می دادند که ما وبلاگ نویسی بلد نیستیم و یا نمی تونیم انگلیسی بنویسیم ، دوباره بیا دوساعت ملت توجیه کن که عزیز من الان هر شوتی با گوگل ترنسلیت مقاله مینویسه و یا با بابیلون محتوای انگلیسی تولید میکنه، تو همین گیر و دار بودیم که دوباره یه سخنرانی از حاج آقا پناهیان دیدم.

یكی از ضرورتهای مهم پس از تقویت دینی اقشار مختلف بسیج، ارتقای مهارتهای رسانهای در آنان است چرا كه دفاع مقدس در عصر حاضر، جنگ رسانهای و هجوم نرم دشمن است.
پناهیان گفت: باید امروز طوری حركت كنیم كه با استفاده از فضای مجازی سایر كشورها را مورد تبلیغ اسلام قرار دهیم و در عرصه بین الملل فعالیت كنیم.
وی با اشاره به اینکه مهارتهای فرهنگی قشر بسیج نیازمند تقویت است، تصریح كرد: اندیشههای مختلف در سرتاسر جهان نیازمند حملههای سایبری و جنگ رسانهای است.
پناهیان اضافه كرد: اردن كشوری است كه به لحاظ اسرائیلزدگی در بالاترین حد قرار دارد اما هستند از مردم اردن كه به وسیله فضای مجازی و اینترنت شیعه شدهاند.

خداییش حاجی آدم روشنیه و خوب مشکلات را تشخیص میده.

**این هم لینک همین سخنی که از حاج آقا نقل کردم.(+)

بالاخره تونستیم یه تعدادی جمع بشیم و یه کارهایی بکنیم بدک نشد .اگر دلتون خواست یه سری به وبلاگ ما بزنید.(+)

خلاصه آخر قصه همین بگم که یاد یک آیه افتادم که روی بکگراند لپ تاپم بانام کلید حل مشکلات ذخیره اش کردم.

قبل از اینکه آیه را توضیح بدم ، بگم که خداییش همین جوری آیه را نخوانید رد بشید ، مرد باش یک کم روش فکر کن.

اون موقع دیگه کاری نداری که کسی میاد کمک یا نه ، دیگه گیر نمیدی که من تنهام و بودجه نیست و مسئولین حمایت نمیکنند

اون موقع  مثل مرد میزنی به دل خط

مثل یه بچه بسیجی ساده نصفه شب خودتو می سپاری به دل اروند

راستی اون آیه این بود

خدا میگه:

بسم الله

قُلْ إِنَّمَا أَعِظُكُم بِوَاحِدَةٍ أَن تَقُومُوا لِلَّهِ مَثْنَى وَفُرَادَى ثُمَّ تَتَفَكَّرُوا

 

   


نظرات()   

رشحات

The knowldge is King